Let’s keep El Ciudadano alive (Hebrew)

Read the letter in: Italian  / Spanish French / German / Portuguese / Basque / Hebrew / Russian 

לפני שבע שנים החלו ההרפתקה של העיתונות שלנו: הצעת העריכה שלנו מאז הקמתה של תקשורת חופשיה ועצמאית, שנותנת לקוראינו בידע מעמיק, הופך את הנושאים של תנועה גלויה חברתית ומספק מקום לוויכוח בחברה שלנו רעיונות.אופק מטרתנו הוא שגיוון והריבוי. השנים חלפו והצלחנו לשרוד, אם כי המודל המדיאלי הבולט בצ’ילה מעכבת את זרימת רעיונות והשיח.

יחד עם זאת, היום הוא רגע כלכלי קשה המסכן את ההמשכיות של ההצעה שלנו. אנו רוצים לכסות יותר תקריות, לחקור באופן מעמיק יותר ולתת מקום למקורות נוספים המשפרים את ההבנה של המציאות שלנו – אבל את הכספים שיש לנו היום הם לא רק נדירים, מחסור זה באמת מאיים על קיומנו.

יש לנו צוות מינימאלי של עיתונאים ומשאבים המספיקים כדי לכסות את כל הדרישות שאחרים פונים אלינו עם והרעיונות שיש לנו. המהדורה למהדורה אנו סופרים את הכסף, כך שאתה יכול לקרוא אותנו או למהדורת אינטרנט. אתה מכיר אותנו מספיק טוב עד עכשיו.

אנחנו חיים בזמנים של שינויים עמוקים: בצ’ילה ובעולם כולו: מודל נאוליבראלי שנמצא בשליטה של רוב תקשורת המונים מתפוררת והתנועות חברתיות העורר לאחר שנים של עייפות. תהליך זה הנו מורכב ותקשורת המונים היא נחושה בשמירת טינה, כי אין אלטרנטיבה. המחשבה היחידה שינה את הדיון, את הפוליטיקאים ומעל לכל, למהתאגידים התקשורת הגדולות ברגע אחד כל ניתוחים מראש של המודל של אי שוויון, מתברר כי הוא מסתמך על שיתוף פעולת תקשורת המונים. לכן, עכשיו יותר מתמיד, עיתונות עצמאית של קבוצות כלכליות גדולות חופשיה ואותנטית היא חיונית.

עלויות פרסום הופכות את הנאמנויות של עורכים מסוימים לשקר קרובות יותר למפרסמים שלהם מאשר לקוראים שלהם. כולנו יודעים שהוא בוחר מי משלם את המוזיקה – על מנת להתחרות, המו”לים מכרו את עקרונותיהם וסכלו החקירות הללו מאיימים להשפיע על תאגידי פרסום או חזקים באופן כללי. זו העיתונות ששרדה את המודל התחרותי.

אנחנו בוחרים בכלכלת העיתונות חדשה. אנחנו לא רוצים לשחזר את התפקוד הנוכחי של העיתונות שמוכר לקוראיו למפרסמים שלה. אנחנו לא רוצים שתראו פירסומת של חברות גדולות על הבאנר בעמוד הראשון שלנו, זה מחייב אותנו לשאול אותך כדי לממן את עיתונות האיכות שאנחנו רוצים להציע לך אנחנו לא רוצים להעלות את המחירים לעיתון שלנו או לגרום לך לשלם כדי לראות את מהדורת האינטרנט שלנו, משום שהעיתונות בה אנו דוגלים יתגלה למקסימום שלו ואנחנו לא מסכימים עם גישת ההכנסה שנקבעה למידע.

הצעת העריכה שלנו היא לספק מידע איכותי ואופק רחב בחינם. זו הסיבה שהפרסומים שלנו הנם בעלי הרישיון כמלאי. אנחנו רוצים שהם יפיצו ככל האפשר, לגלות בעיות, רעיונות וחוויות ש, כפי שכולנו יודעים היטב, חזק מבקשים להשתיק.

קמפיין זה מזמין אתכם לשתף אותנו בחלום, ניסוי בהיסטורית עיתונות: ביחס ישיר לקוראים שלנו, שאת אלה שמממנים הפרסום שלנו. אם אתה צריך לשתף פעולה, היא תאפשר לנו לשמור על התקשורת שלנו על נייר ודיגיטלי מבלי לאבד את עצמאות המערכת שאנו גאים בעצמנו עם כל כך הרבה.

אנחנו לא תלויים בכל ממשלה, אין לנו כספים או עסקים בגב שלנו כדי להחליט אם נתגבר השבוע.

אנו גאים בעצמנו. אנחנו רוצים להמשיך.

אם כל אחד מכמעט 90 אלף ידידים שיש לנו בפייסבוק תרם 5 דולרים זה יאפשר לנו לשרוד לפחות שנה! אנחנו תקשורת עצמאית וקטנות, ואנחנו עובדים קשה כל יום כדי לספק לך תוכן איכותי. לאחר מכן, בקמפיין בא, שתיתן לנו משוב על אופן בו אנו מממשים את הציפיות שלך.

אנו מתחייבים לשמור על העצמאות שלנו, תוכן משוכלל באיכות גבוהה ובעיתונות חוקרת וימשיכו מקוד על דממה תקשורתית המונית מה או להתעלם ממנו. אנחנו רוצים להפוך אפילו יותר קולות שמעו, דגים במים העמוקים עוד יותר ולתת לך את איכות העיתונאות שצ’ילה זקוקה כל כך ביוקר.

תודה

“אל סיודאדאנו”

Do not let more time pass and solidarity right now:

Name: Sociedad Periodística El Ciudadano
Account Number: 166-07761-05
Rut: 76.080231-K
Bank: de Chile
Corriente
E-mail.e: [email protected]
+56 (2) 6982442
Equipo El Ciudadano

Read the letter in: English / Italian  / Spanish French / German / Portuguese / Basque /